čtvrtek 23. července 2015

Polní den 2015.Do Beskyd na Lysou horu jsme dorazili v sobotu, krátce po poledni. Tři operátoři - OK2PE, OK2QW, OK4NCA. I zde na horách bylo velmi teplo. Postavili jsme poblíž vrcholu stan a vybudovali pracoviště pro 432 MHz, 10 GHz a 47 GHz. Stavba šla rychle, rozdali jsme pár bodů i v Polním dni mládeže a před začátkem závodu jsme ještě stihli zajít na točené pivo.
Na 432 MHz zkraje závodu první Ital, provoz nenáročným kontinuálním zobáním až do ranních hodin, na pásmu pak zase po páté UTC (zasedl Vašek, OK4NCA) a to i s občasnou výzvou. 
Na 10 GHz jsme nedosáhli na sobotní RS provoz. Až v neděli jsme zaslechli odrazy o dešťových mraků na západě a signály postupně sílily a tak to šlo až do konce závodu. Tou dobou tedy pracováno především s DL a OK1 stanicemi. Měli jsme problém s dobrým připojením na internet a bylo proto jen pár spojení, která byla domluvena na chatu ON4KST - praticky žádné spojení HA, S5, 9A.
Na 47 GHz nám chyběly Jeseníky a dělali jsme jen stanice z Beskyd a jejich podhůří. Pěkný, kmitočtově stabilní signál měli OK2KYZ. Pro nás nová stanice a rychlé spojení, s dobrým SSB signálem.
Zbaleno jsme měli za hodinu a před 16. UTC jsme už byli ve Frýdku-Místku. 
Celý víkend slunečno a tropy, které na závodě nepamatujeme.

Žádné komentáře:

Okomentovat